Zajęcia edukacyjne

Biblioteka zaprasza do skorzystania z oferty zajęć dla szkół i przedszkoli.

Informacje organizacyjne:

1. Zajęcia prowadzone są przez pracowników PBP Filia w Śremie realizowane w siedzibie biblioteki: Śrem, ul. Kilińskiego 2.
  2. Termin, tematykę zajęć i liczebność grupy należy uzgodnić co najmniej na dwa tygodnie przed planowanymi zajęciami.
  3. Istnieje możliwość przeprowadzenia niektórych zajęć w placówce (przedszkole, szkoła).
  4. Zastrzegamy sobie prawo przełożenia terminu zajęć z przyczyn niezależnych.
  5. W przypadku odwołania zajęć przez nauczyciela konieczne jest powiadomienie bibliotekarza co najmniej na dzień przed zajęciami.

Zgłoszenia przyjmowane są w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Poznaniu
Filii w Śremie

ul. Kilińskiego 2, Śrem
biblioteka@srem.pbp.poznan.pl

Przedszkola

1. Legendy i geografia małej ojczyzny – teatrzyk Kamishibai dla przedszkolaków w oparciu o wybrane legendy śremskie

2. Mały patriota – zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym: rozpoznawanie barw i symboli narodowych; wyjaśnienie pojęć: moja ojczyzna, mój kraj, patriotyzm, legenda o Lechu, Czechu i Rusie).

1. Spotkania z elementami biblioterapii – zajęcia dla klas 1-3

• Potwory w szafach – rozmowy o lękach, strachu i odwadze

• Nasze emocje – panuję nad złością

• Trudne sytuacje wokół nas – przemoc i agresja

• Razem jesteśmy silni – zajęcia integrujące klasę

1. Zajęcia z Teatrzykiem Kamishibai .

2. Przygoda z komiksem – warsztaty dla klas 4-6.

3. W świecie detektywistycznych bohaterów- warsztaty dla klas 4-6.

4. Poznaj bezpieczny Internet – zajęcia dla kl. 6-8.

5. Jak uczyć się trzy razy szybciej, skuteczniej i efektywniej? - zajęcia dla klas 6-8.

Szkoła średnia

1. Warsztat informacyjny Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Śremie katalog biblioteczny SOWA, księgozbiór podręczny, zasady wyszukiwania informacji w Internecie za pomocą operatorów logicznych )

2. Katalogi bibliotek poznańskich – zasady korzystania, wyszukiwania informacji , bazy danych.

3. Czasopisma fachowe jako źródło informacji.

4. ABC bezpieczeństwa w sieci.